Co się u nas dzieje

Od 26 stycznia 2017r. mamy nowy adres Sekretariatu!!!!

Zapraszamy na Narutowicza 6/2 !!!

"Hej kolęda, kolęda..."
Przy wigilijnym stole w dniu 10 grudnia b.r zasiedli: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie trzech semestrów kierunku terapeuta zajęciowy. Swoją obecnością zaszczycił nas p. G. Męciński - radny miasta.
Uczniowie przygotowali Jasełka oraz kolędy w języku migowym.

Dnia 05 czerwca 2016r. szkoła brała czynny udział w XVI Kapucyńskim Pikniku Charytatywnym. Prezentowaliśmy się na dwóch stanowiskach: terapeuty zajęciowego, który zorganizował warsztaty dla dzieci oraz w ogólnoszkolnym, na którym nasze słuchaczki malowały bezpłatnie paznokcie i buźki dzieciom.

Dyrekcja składa serdeczne podziękowania za udział w pikniku nauczycielom:

 • Pani mgr Magdalenie Antonowicz,
 • Pani dr Monice Kapuścińskiej,

oraz słuchaczom:

 • Julii Krawczyk,
 • Katarzynie Gramatyka,
 • Katarzynie Nowickiej,
 • Alinie Jatczak,
 • Jolancie Świeca,
 • Alicji Wojdyło,
 • Januszowi Boniatowskiemu.

8 kwietnia uczestniczyliśmy w stalowowolskich Targach Pracy i Edukacji. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Cieszymy się, że mogliśmy odpowiedzieć na wiele Waszych pytań, zarówno tych dotyczących edukacji, jak i rozwoju zawodowego.

Tych, którym nie udało się nas spotkać na Targach – serdecznie zapraszamy do naszego oddziału w Stalowej Woli, ul. Okulickiego 51. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania smiley

W dniach 18-19 marca 2016 odbyły się warsztaty integracyjno-świąteczne terapeutów zajęciowych z semestrów: I, II i IV. Podczas warsztatów terapeuci tworzyli jajka wielkanocne metodą „de coupage” pod opieką opiekunów grup Magdaleną Antonowicz, Angeliką Wróblewską i Tadeuszem Maślachem. Efekty zajęć na zdjęciach.

Zdjęcia poniżej przedstawiają jedne z wielu zajęć praktycznych odbywających się w naszej szkole w ramach zajęć na kierunku technik farmaceutyczny.

W dniu 20 grudnia 2015r. słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej w Stalowej Woli z kierunku terapeuta zajęciowy semestr I przygotowali uroczystą Wigilię.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajęć praktycznych na kierunku opiekun medyczny. Słuchacze pod opieką wykwalifikowanej kadry uczą się profesjonalnej opieki nad osobą chorą i niesamodzielną . W trakcie zajęć słuchacze korzystają z fantomów oraz  sprzętu medycznego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty,
najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności,
satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra
oraz zadowolenia z trudnej i niezmiernie ważnej pracy
składa Dyrekcja Centrum Kształcenia TORUS.

 

Promocja Centrum Kształcenia TORUS na Ogólnopolskich Dniach Flisactwa w Ulanowie wraz z zespołem „Jambo Africa”. Nasze stoisko odwiedził Burmistrz Ulanowa wraz z Panią radną Sejmiku Wojewódzkiego.

W dniach 20-21 czerwca 2015r. słuchacze z kierunku terapeuta zajęciowy uczestniczyli w dwudniowej wycieczce metodyczno-turystyczno-terapeutycznej w Szczawnicy. Fotoreportaż w galerii poniżej.

Centrum Kształcenia TORUS nie mogło nigdzie zabraknąć. Byliśmy również podczas VIII Jarmarku Królewskiego w Pysznicy. Nasze stoisko, na którym można było skorzystać z darmowego manicure oraz masażu dłoni w wykonaniu naszych zdolnych słuchaczek z kierunku technik usług kosmetycznych cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia z wizyty Pań asystentek stomatologicznych z CK TORUS w Stalowej Woli na Oddziale Chorób Dziecięcych z okazji Dnia Dziecka.

Dla wszystkich zapracowanych, niestrudzonych, najcudowniejszych na świecie Mam wszystkiego najlepszego z okazji Ich święta.

Poniżej przedstawiamy fotoreportaż z rozdania świadectw dla absolwentów Liceum Ogólnokształcącego. Naszym abiturientom życzymy siły spokoju, prostych pytań i jasnych odpowiedzi na zbliżających się egzaminach maturalnych. Powodzenia  i zapraszamy na dalsze darmowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Kształtuj swoją przyszłość z TORUSEM

CK TORUS pragnie wszystkim Florystom w dniu ich święta życzyć, aby czerpali jak najwięcej satysfakcji z pracy. Żeby szara rzeczywistość omijała Was szerokim łukiem ustępując pola tej kolorowej, radosnej i twórczej, florystycznej rzeczywistości. Aby Wasza pasja, warsztat i kunszt zawsze zdobywały zasłużone uznanie.

Z okazji pierwszego dnia wiosny, wszystkie osoby, które spotkały nasze wiosenne ulotkowiczki przy ulicy Okulickiego otrzymały kupony promujące zapis do naszej szkoły darmowym pendrive’m.

Już po stresie - czyli zdjęcia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. W oczekiwaniu na wyniki egzaminu, które dopiero 27 marca 2015 r. mamy nadzieje, że zdawalność będzie 100%.

W ramach zajęć dla słuchaczy z kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy zostały zorganizowane świąteczne konkursy sprawdzające znajomość zasad BHP oraz PPOŻ.

Uczestnicy musieli zmagali się z następującymi zadaniami:

 • "Łańcuch przeżycia" (pierwsza pomoc): ułóż z kartoników schemat łańcucha przeżycia i omów jego poszczególne etapy.
 • "Resuscytacja krążeniowo oddechowa"(pierwsza pomoc): wykonaj RKO i omów poszczególne etapy.
 • "Bandażowanie" (pierwsza pomoc): uczestnicy mieli za zadanie opatrzyć urazy oraz omówić wykonane czynności.
 • "Środki ochrony indywidualnej": Uczestnicy mieli za zadanie wybrać odpowiednie ŚOI do wylosowanego przez siebie zawodu.
 • "Przeciwpożarowy" (PPOŻ): Uczestnicy mieli za zadanie dopasować grupy pożarów oraz omówić pola opisowe gaśnicy.
 • "Wesoły kapelutek Teściowej": Uczestnicy mieli za zadanie wylosować pytania z dziedziny BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy oraz wyczerpująco udzielić na nie odpowiedzi.
 • "Walka ze stoperem": Uczestnicy mieli za zadanie ubrać środki ochrony indywidualnej na czas.


Organizatorami konkursów byli nauczyciel Centrum Kształcenia TORUS na kierunku technik BHP:

 • Natalia Marczuk – Parcheta
 • Beata Sudoł – Kochan
 • Grażyna Kochan

Podczas jednych z zajęć na kierunku asystentka stomatologiczna słuchacze uczyli się udzielać pierwszej pomocy.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) to podstawowy zabieg podtrzymujący życie poszkodowanego. Jego celem jest przywrócenie oddechu, krążenia i świadomości. Wśród ratowników zabiegi te określa się mianem "ABC reanimacji".

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa może przywrócić oddech i krążenie u poszkodowanego

 • Udrożnij drogi oddechowe. Jedną rękę połóż na czole, drugą na żuchwie. Usuń z jamy ustnej znajdujące się w zasięgu wzroku i palca ciała obce.
 • Oceń wzrokiem, słuchem i czuciem oddech poszkodowanego.
 • Przystąp do reanimacji. Rozpocznij uciskanie klatki piersiowej. Połóż nadgarstek jednej ręki na środku klatki piersiowej poszkodowanego, drugą rękę połóż na już ułożonej. Spleć palce obu rąk i upewnij się, czy nie będziesz wywierać nacisku na żebra poszkodowanego. Pochyl się nad poszkodowanym, wyprostowane ramiona ustaw prostopadle do mostka i uciskaj na 4-5 cm. Powtarzaj uciśnięcia z częstotliwością 100 na minutę.
 • Po wykonaniu 30 uciśnięć, udrożnij drogi oddechowe, odginając głowę i unosząc żuchwę. Zaciśnij skrzydełka nosa poszkodowanego używając palca wskazującego i kciuka. Pozostaw usta delikatnie otwarte. Weź wdech i obejmij szczelnie swoimi ustami usta poszkodowanego. Wdmuchnij powoli powietrze do ust poszkodowanego. Obserwuj, czy jego klatka piersiowa się unosi i opada. Ponów tę czynność. Jeśli poszkodowany nie oddycha, sprawdź jamę ustną poszkodowanego i usuń widoczne ciała obce.
 • Ponownie ułóż ręce w prawidłowej pozycji na mostku i wykonaj kolejnych 30 uciśnięć klatki piersiowej.
 • Wymienione czynność powtarzaj dopóki poszkodowany nie zacznie prawidłowo oddychać. W innym przypadku nie przerywaj resuscytacji.

Dnia 10 lipca 2014r. w sekretariacie szkoły odbyło się rozdanie świadectw ukończenia Policealnej Szkoły w Stalowej Woli na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dnia 10 lipca 2014r. w sekretariacie szkoły odbyło się rozdanie świadectw ukończenia szkoły policealnej dla pierwszych absolwentów Medycznej Szkoły Policealnej w Stalowej Woli z kierunku opiekun medyczny.

NASI SŁUCHACZE MAJĄ 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE POZYCJE MENU

Telepizza, ul. Poniatowskiego 80 Stalowa Wola

oraz

9% ZNIŻKI NA KURS PODSTAWOWY PRAWA JAZDY

Nauka jazdy w szkole Autoa Class'A, ul. Gen.Okulickiego 125 Stalowa Wola

 

WYSTARCZY POKAZAĆ LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !

Dnia 28 czerwca 2014r. w sobotni upalny dzień na rynku w Stalowej Woli prowadzona była akcja „Zapisz się do Centrum Kształcenia TORUS”.

Pracownicy szkoły wraz z didżejem
Adamem zachęcali wszystkich do podjęcia darmowej nauki – bez ukrytych opłat.

Nie mogliście spotkać nas w sobotę na rynku przed sekretariatem?
Nic straconego!

Zapraszamy serdecznie do naszego oddziału w Stalowej Woli, ul. Gen. Okulickiego 51. Jesteśmy bardzo gościnni :)

Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich słuchaczy naszej szkoły, bo jak wiadomo wszyscy jesteśmy dziećmi :)

3 maja 2014r. braliśmy udział pięknym wydarzeniu, czyli Dniach Stalowej Woli.

Nasz oddział prezentował piękne kompozycje florystyczne i dekoracje, wykonane oczywiście przez naszych zdolnych uczniów.

Ofertę szkoły na rok 2014/2015 znajdziecie na tutaj.

Byliśmy z Wami w Stalowej Woli na Targach Edukacji i Pracy.

Dziękujemy organizatorom za świetną realizacją, a przede wszystkim dziękujemy Wam - odwiedzającym!

Każde kolejne targi utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy kreatywną i zdeterminowaną młodzież.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy odpowiedzieć na wiele Waszych pytań dotyczących edukacji, rozwoju zawodowego, kariery i poruszania się po rynku pracy.

Nie mogliście spotkać nas podczas targów?

Nic straconego!

Zapraszamy serdecznie do naszego oddziału w Stalowej Woli, ul. ul. Gen. Okulickiego 51. Jesteśmy bardzo gościnni :)

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z rozdania świadectw dla pierwszych absolwentów naszej szkoły.

 W ramach zajęć BHP odwiedziło nas dwóch Panów Policjantów :)

 Zdjęcia z promocji szkoły w Stalowej Woli z 24 sierpnia 2013r. Imprezie przewodniczył DJ JORDAN.